Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı: Başvurular ne zaman başlayacak, şartlar neler?

Sağlık Bakanlığı personel alımına dair gelecek olan müracaat duyurusu beklenmeye devam ediyor. Bakan Koca, “Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a yardımcı kuvvet, 85 bin yeni çabalama arkadaşı!” yapmış olduğu duyurunun ardından, müracaat tarihleri merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı başvuruları ne zaman?

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama bekleyen binlerce sıhhat çalışanına müjdeli haberi verdi. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde;

“Bakanlığımız, bu sene 85 bin kadro açıyor. Yeni çabalama arkadaşlarımızın sayısı, birtakım ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a yardımcı kuvvet, 85 bin yeni çabalama arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”

Bakan Koca tarafınca meydana getirilen açıklamalar sonrasında, Sağlık Bakanlığı personel alımına dair müracaat zamanı ve ayrıntıları açıklanmadı.

Başvuru tarihlerinin sene sonundan ilkin duyurulması bekleniyor.

BAKAN KOCA’DAN 85 BİN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı bünyesine 85 bin personel alımı yapılacağını duyuran Bakan Koca şu ifadelere yer verdi;

“85 bin sıhhat çalışanı alımı hakkında de çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek suretiyle bu sene tıbbi yazman koyacağız. Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha çok odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkân sağlanacak. Yaşanan bütün aksaklıkların tek tek çözüldüğünü hep birlikte göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu sene içinde yapılacak. Bugüne kadar duyuru edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu sene hepsini alacağız. Sırayla gruplar durumunda alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek sene sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*