İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Sarıyer’deki kazıya ilişkin açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce elde edilmiş bilgiler doğrultusunda, organize kabahat örgütü üyesi yabancı uyruklu Z.B’nin, J.A.B. adına düzenlenmiş düzmece Makedonya pasaportuyla ülkeye giriş yaptığının ve kentte olduğunun belirleme edilmiş olduğu belirtildi.

Başlatılan çalışmalar neticesinde bu kişinin 4 Kasım’da Sarıyer ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalandığı bilgisine yer verilen açıklamada, ikametteki aramada, düzmece kimlik, geçişlik ve dijital materyallerin ele geçirildiği vurgulandı.

Açıklamada, “İkamet bahçesinde bir şahsın ölü bedeninin gömülü olduğu yönündeki kabahat duyurusu üzerine, Cumhuriyet savcısı talimatı ile meydana getirilen kazıda rastgele bir bulguya rastlanılmamıştır. Konuyla alakalı olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler ile alakalı lüzumlu yasal işlemler başlatılacaktır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin huzur ve esenliğini güvenliğini sağlamak amacıyla bugüne dek olduğu gibi bundan sonrasında da bütün kabahat ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.” ifadelerini yer verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*