Birtney Spears’in hastalığı Victoria nedir? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?


Ünlü müzisyen Britney Spears, toplumsal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üstüne rahatsızlık merak mevzusu olmaya başlandı. Peki Spears’ın geçirmiş olduğu Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığı tedavisi var mı? İşte rahatsızlık ile alakalı dört gözle beklenen detaylar…

Dünya hayatının değişmesiyle beraber çoğu hastalıklar gün yüzüne çıkmaya başladı. İnsanlık tarihinin en bulaşıcı ve öldürücü hastalıklarıyla yüz yüze kalındı. Tıp, antibiyotikler ve aşıların gelişmesi sayesinde, son 150 yılda rahatsızlıkların yayılması mevzusu ile alakalı denetim dibine alınma ve tedavi etmede mühim yollar kat edildi. Bununla beraber gün yüzüne çıkan ve popülasyona tekrar uğrayan enfeksiyonlar ve halk sağlığı problemlerine yol açan virüsler hala bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı sanatçı Britney Spears’in sosyal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üstüne vatandaşlar, Victoria hastalığının ne işe yaradığını merak etmeye başladı. Peki Victoria hastalığı nedir, emaresi nelerdir?

Victoria hastalığı nedir

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

Victoria hastalığı olarak malum tüberküloz; DSÖ tarafından, korona virüsten sonra en tehlikeli rahatsızlık olduğu söylendi. Tedavi edilmediği taktirde ölüme kadar gidebileceği bildiriliyor. Victoria hastalığı başta akciğerler olmak suretiyle karın, kemik ve sinir sistemi üstünde etkilere sahiptir.

victoria hastalığı belirtisi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafınca tüberkülozla alakalı bir tutanağa göre, rahatsızlık 2021’de aşağı yukarı 1,6 milyon insanı öldürdü ve Covıd-19‘dan sonra ikinci önde gelen bulaşıcı hastalıktır.

britney spears victoria hastalığı

VİCTORİA HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

İngiltere, üç haftadan fazla devam eden öksürüğü olan her insanın hekime başvurması gerektiği ile alakalı uyarılarda bulundu. Vücudunuzun belli bölümlerinde uyuşukluk hissettiğinizde hekime başvurmanızda yarar var. Bedeniniz sağ tarafında iğne şeklinde batmalar ağrılar şiddetli bir halde oluşmaya başladıysa dikkat edilmesi gereklidir.

victoria hastalığı nelerdir emareleri nelerdir

Britney Spears’ın hastalığının emarelerini şöyle tanımlıyor: Sinir hasarı vücudun bir kısmında uyuşma yapıyor, Haftada üç kere uykumdan ellerimi büsbütün uyuşması sebebiyle uyanıyorum. Hudutlar oldukça ufak ve batıyor. Bedenimin sağ tarafında iğnelenme oluyor. Boynuma kadar fırlıyor ve maksimum acıtan kısım şakağım… Acılı ve ağrılı.” 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*