Android WhatsApp Beta Sürümüne Çoklu Cihaz ve Tablet Desteği Geldi

WhatsApp artık beta versiyonu ile kullanıcılarının hesaplarını ikinci bir telefona ve bir Android tablete bağlamasına izin veriyor. Android için son olarak WhatsApp beta 2.22.24.18 sürümü, tali bir telefonu birincil hesabınıza bağlamanıza imkân tanıyan eşlik modunu getiriyor. WhatsApp, birincil hesabınıza dört adede kadar Android telefonu bağlamanıza izin verirken platformun bütün düzgüsel WhatsApp özelliklerine ve mesaj şifrelemesine de erişilebiliyor.

Eşlik modu, kayıt ekranındaki seçenekler menüsüne gidilerek ve açılır menüden “Bir aygıt bağla” seçilerek etkinleştiriliyor. Özellik şimdilik sadece birtakım beta kullanıcılarına sunulurken daha geniş bir kullanıma sunulması için vakit gerekiyor.

Android için WhatsApp beta sürümü, bir Android tableti bağlama hususi durumunu de sunmaya başladı. Bu hususiyet şimdilik sadece birtakım beta kontrol kullanıcıları tarafınca kullanılabiliyor ve ayarlar menüsünün cihazlar bölümündeki bağlantılı cihazlar beta seçeneğinde bulunuyor. Eşleştirme prosedürü ise bir QR kodu taranarak yapılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*